Jaga õppematerjale ja kandideeri stipendiumile

Posted on März 18, 2014

0


Kõik käesoleva õppeaasta algusest kuni 15. aprillini 2014 haridusportaali Koolielu lisatud õpetajate loodud õppematerjalid osalevad konkursil „Täna samm, homme teine“. Konkursi peaauhinnaks on 1000 euro suurune stipendium.

II ja III koha võitjatele on ette nähtud 600- ja 400-eurosed stipendiumid. Tutvuge konkursi täpsemate tingimustega.

Konkurss on mitmeetapiline: esmalt valivad Koolielu ainemoderaatorid oma õppeaines kuni kolm tööd, mille esitavad autorite nõusolekul konkursile. Seejärel valib ekspertidest koosnev žürii välja kümme parimat teost, mille autorid saavad suvel vastavalt žürii liikmete tagasisidele oma töid parendada. Sügisel viiakse läbi tööde hindamise lõppvoor, kus selgub kolm parimat 2014. aasta õppematerjali. Parimad tööd kuulutatakse välja ja nende autoreid tunnustatakse 22. oktoobril Tallinna reaalkoolis toimuval IKT sügiskonverentsil.

Konkursi „Täna samm, homme teine“ eesmärgiks on innustada õpetajaid looma ja  jagama digitaalseid õppematerjale ning tõsta esile parimaid nende seast. Aastatega on lisandunud digitaalseid töövahendeid, mille abil iga õpetaja saab ise koostada põnevaid ja kaasahaaravaid veebipõhiseid õppematerjale. Koolielu portaali sektsioonist töövahendid leiate eestikeelsed juhendid erinevate digitööriistade kasutamiseks, lisateavet saab ammutada ka neid tutvustavateltveebiseminaridelt.

Konkursile kvalifitseeruvad tööd, mille autorid on avaldanud Creative Commons litsentsi alusel. Creative Commons litsentsid on kasutusele võetud selleks, et hõlbustada autoriõigustega kaitstud loomingu jagamist ja edasiarendamist. Autoril on võimalik määrata, mis tingimustel tema loomingut kasutada tohib, ning lubada või keelata oma teoste edasiarendamist. Kasutajale annab litsents aga selgelt teada, millised load ja kitsendused antud teose kasutamist reguleerivad.

NB! See on Karel Zova artikkel Koolielus 17. märts 2014

Advertisements
Posted in: Nachrichten