Veebiseminar „Vahvad veebikeskkonnad ja -leiud võõrkeelte õpetamiseks. Kogemused ja ideed“

Posted on März 20, 2014

0


Edastan siin Ingrid Maadvere teksti:

( NB! IT-Gruppe bildet IV 7.tund ja 26.03 toimuv veebiseminar ühilduvad seekord!)

Tere!
Eelmine veebiseminar oli suunatud võõrkeeleõpetajatele ning ka järgmine veebiseminar „Vahvad veebikeskkonnad ja -leiud võõrkeelte õpetamiseks. Kogemused ja ideed“ peaks eelkõige huvi pakkuma võõrkeeleõpetajatele. Veebiseminar toimub 26. märtsil kell 15.00-16.00 ning on tasuta. Seminari viib läbi Koolielu portaali saksa keele ainemoderaator Aimi Jõesalu. Aimi tutvustab oma veebiseminari järgnevalt:

Kuigi väidetakse, mis võõrkeelteõpetajatel viga, neil ju keeled suus ja nii palju abimaterjale veebist  leida, on alati rõõmustav, kui hea kolleeg toredaid veebileide jagab.  Jah, see on tõesti nii, et iga võõrkeeleoskusega lisandub uus avastuste maailm  juurde!

Iseasi, kas õpetajad on ikka nii väga tahtnud surfata ja otsida ja kasutada vabavaralisi veebileide oma töös. Mina olen seda aastaid teinud, mistõttu annaksin  seekordses veebiseminaris ülevaate minu jaoks vahvamatest e-keskkondadest ja nn veebileidudest. Jagan ära ka kõikvõimalikud kogemused ja nipid.

Nii saab kuulajaskond teada sellistest erilistest veebilehekülgedest, kus võib leida eri keeltes klaviatuurid ja saab teksti koostada (Litetype), erinevate keelte tähestikud ja veel muid sümboleid (TypeIt),  veebipõhise interaktiivse tahvli koostööks (AWW), inglise või saksa keele „rääkivad„ hääldussõnastikud, ingliskeelse visuaalse online-sõnastiku (http://visual.merriam-webster.com/) , mitmekeelse online-leksikasõnastiku, luua QR-koode jne.

Aastaid olen kasutanud oma tundides ja e-projektides väga palju erinevaid e-töövahendeid. Seekord tutvustaksin põgusalt tuttava LearningAppsi (www.learningapps.org )-keskkonna mitmekesist valikut, põhjalikumalt aga  ühistöö-vahendeid. Katsetame ise ka koostööd. Vahetame ideesid.

Veebiseminarilt ei puudu ka „üllatus“!

Täpsem info, kuidas seminarile saab ja mis on salasõna, tuleb registreerujatele e-mailile päev enne veebiseminari.
Tervitades

Ingrid Maadvere

HITSA Innovatsioonikeskuse haridusteholoog