Tulemas on ülemaailmne veebikonverents saksa keele huvilistele

Posted on Februar 25, 2015

0


Juba neljandat korda toimub 6.-8. märtsil ülemaailmne saksa keele võõrkeelena veebikonverents DaFWEBKON , mille motoks sel aastal on „Deutsch spielerisch gestalten“/ „Muuta saksa keel mängulisemaks“.

Juba neljandat korda toimub 6.-8. märtsil ülemaailmne saksa keele võõrkeelena veebikonverents DaFWEBKON , mille motoks  sel aastal on „Deutsch spielerisch gestalten“/ „Muuta saksa keel mängulisemaks“. Veebikonverentsi olulisteks toetajateks on Deutsche Welle, EducationPerfect, Hueber, IIK, Kultur und Sprache ja IDV (rahvusvaheline saksa keele õpetajate selts.
Tänavu tutvustatakse konverentsil mänguliselt saksa keele õpetamise võimalusi ja  kogemusi – olgu selleks siis kas klassikalised, virtuaalsed keeleõppimismängud või ehtsad arvutimän-gud ja äpid. Esinejaid on kogu maailmast.
Konverentsi viivad endiselt suurest entusiasmist ja mõningate sponsorite toel  läbi veebikon-verentsi eksperdid Angelika Güttl-Strahlhofer, Heike Philp, Nadja Blust ja IDV (ülemaailmne saksa keele õpetajate selts).
Neljandat aastat toimuv veebikonverents tuleb tõepoolest teile koju kätte! Te istute mugavalt arvuti/laptopi/tahvelarvuti ees ja võite veebileheküljele klõpsata ja oletegi tasuta kuulamas! Iseenesestmõistetavalt on sel piirideta konverentsil oma veebilehekülg/ http://dafwebkon.com/, kus on võimalik leida kogu info eelnevate ja tänavuse konverentsi kohta. Kui pole võimalik reaalajas konverentsil osaleda, siis on hiljem võimalik kõike ka järelkuulata.

Osavõtt konverentsist on tasuta ja lihtne: klõpsakem lihtsalt programmis antud  ruumi veebiaadressile. Üksikasjalikumad nõuanded osavõtuks leiate järgneval leheküljel: http://dafwebkon.com/?page_id=160.

Veebikonverentsi programm on juba avaldatud/ http://bit.ly/dafwebkon15. Programmi põhjalikumalt uurides võib tõdeda, et konverentsipäevil on tegelikult hommikust õhtuni kuulata väga palju põnevat saksa keele õppimiseks-õpetamiseks.
Tähelepanu tuleks pöörata ajaerinevusele, kogu programm on koostatud Kesk-Euroopa aja järgi.
Ajaerinevuste kohta leiab infot järgneval leheküljel /http://www.zeitverschiebung.net/de/ .

Ka Eestist on olnud nii esinejaid kui ka kuulajaid. ESÕS-i on esitlenud konverentsil seltsi esinaine Signe Ilmjärv, oma reaalajas tundidest rääkinud ja koos õpilastega demonstreerinud seda Astrid Sildnik Kose gümnaasiumist ja allakirjutanu on esinejate seas juba neljandat korda. Sel aastal lisandub esinejate hulka ka Inga Kotelnikova. Tänavu on mõneltki maalt (Bulgaaria, Austria) teada antud, et kuidas kogu armsa  seltskonnaga hakatakse kuulama konverentsi etteasteid. Päris tore idee, mis järgimist väärt!

Niisiis, kellel huvi ja võimalust, kasutagem seda nii mugavat ja  tõeliselt tasemel koolitumisvõimalust oma kodust!

Aimi Jõesalu
Koolielu saksa keele ainemoderaator

Posted in: Fortbildung