Eesti õpilased olid edukad saksa keele Baltimaade olümpiaadil

Posted on Mai 20, 2015

0


8.-10. maini toimus Vilniuses Baltimaade saksa keele olümpiaad. Eestist olid sinna kutsutud vabariiklikul olümpiaadil 11. klasside arvestuses viis parimat:

Hanna-Lisett Lubi Tartu Jaan Poska gümnaasiumist (õp. Taimi Oidjärv), Laura Laks Vinni-Pajusti gümnaasiumist (õp.Sirje Püss), Silvio Meskat Pärnu Koidula gümnaasiumist (õp. Siiri Mägi), Karl Martin Kirm Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumist (õp. Aive Roots) ja Roman Kasak Jüri gümnaasiumist (õp. Oksana Suursaar).

Õpilased said oma teadmisi sai näidata lugemises, kirjutamises, Saksamaa tundmises ja Vilniuse linnamängus. Tulemustes arvestati nii individuaalseid oskusi kui ka meeskonnatööd. Esimese koha diplomiga naasis koju Läti õpilane, teist kohta jagas Hanna-Lisett Lubi leedu õpilasega, kolmandat kohta jagas Laura Laks Leedu õpilasega. Eripreemiad anti välja erinevates kategooriates. Nii pälvis Karl Martin Kirm tunnustuse diplomaatia ja tolerantsuse eest suulises voorus, Silvio Meskat tunnustati suulise esituse eest mängides Eesti turisti. Roman Kasak oli edukas Saksamaa viktoriinil.

Üritus andis Eesti õpilastele hea võimaluse oma teadmisi Läti ja Leedu parimatega võrrelda, terve nädalavahetuse saksa keelt kõnelda ja uusi sõpru leida.

ESÕS tänab kolleeg Siiri Mägi`t Pärnu Koidula gümnaasiumist, kes oli Eesti võistkonna koordinaator ja saatis õpilasi rahvusvahelisel võistlusel.

PALJU ÕNNE KÕIKIDELE OSALEJATELE JA NENDE ÕPETAJATELE.

Posted in: BDO